Німецький уряд запускає новий проєкт на підтримку децентралізованої відновлюваної енергетики в Україні

4 квітня, напередодні підписання продовження Німецько-Українського енергетичного партнерства, Заступник Федерального канцлера й Федеральний міністр економіки та захисту клімату Німеччини Др. Роберт Габек відвідав демонстраційний проєкт міжнародної громадської організації Greenpeace CEE в маленькій лікарні села Горенка.

Під час візиту він скористався можливістю оголосити про новий майбутній проєкт «Відновлювана енергія для стійкої України – R2U», який фінансується Федеральним міністерством економіки та захисту клімату Німеччини та буде впроваджуватись GIZ Україна в рамках імплементаційного інструменту Міжнародної кліматичної ініціативи (ІКІ). Цей новий проєкт візьме за приклад підхід трьох інших українських громадських організацій – Екодія, Екоклуб та Благодійний фонд «Перемога України», який було використано в рамках програми «Озеленення відновлення України».

Др. Хабек повідомив, що він планує підписати продовження Енергетичного партнерства з розширенням сфери його діяльності та запевнив, що воно також буде спрямоване на підтримку активної залученості та зусиль учасників громадянського суспільства в їхній діяльності, спрямованої на перехід на зелену енергетику.

Міністр зазначив, що він хотів би висловити свою щиру вдячність за те, що зробили представники громадянського суспільства та члени місцевої громади в лікарні села Горенка, встановивши децентралізовані рішення з відновлюваних джерел енергії для поновлення енерго- та теплопостачання.

Разом з цим, представник GIZ Україна представив деталі нового проєкту «Відновлювана енергія для стійкої України» (R2U). Цей проєкт має на меті підтримати до 8 демонстраційних проєктів з встановлення децентралізованих рішень, які використовують відновлювані джерела енергії на об’єктах соціальної критичної інфраструктури (таких як невеликі лікарні, школи та дитячі садки) у постраждалих від війни громадах у співпраці з організаціями громадянського суспільства, з подальшою метою розширення та тиражування таких проєктів по всій Україні.

Планується, що він буде приєднаний до проєкту «Структурні зміни у вугільних регіонах України», що впроваджується GIZ та фінансується Федеральним міністерством економіки та захисту клімату Німеччини, а також сприятиме розвитку та залученості громадянського суспільства в рамках робочої групи з Відновлюваної енергетики Німецько-Українського енергетичного партнерства

EN