Німецько-Українське енергетичне партнерство

У межах енергетичного партнерства Німеччина й Україна працюють разом над підвищенням енергоефективності, модернізацією енергетичного сектору й систем теплопостачання, а також над розбудовою відновлюваних джерел енергії. Енергетичне партнерство передбачає і скорочення викидів парникових газів і глибинні трансформації енергетичного сектору.

Ми впроваджуємо платформу для двостороннього політичного діалогу, сприяємо співпраці в енергетичному секторі й розробляємо проєкти для імплементації енергетичного переходу в Україні й Німеччині.

Факти & Цифри

Кількість населення

Німеччина й Україна входять у 10-ку країн із найбільшою кількістю населення у Європі. Україна, крім того, є найбільшою за площею країною Європи, кордони якої не виходять за європейські межі.

Україна
41.98
Мільйони
Німеччина
83.02
Мільйони

Україна: Євростат, Світовий банк 2019
Німеччина: Євростат, INSEE 2019

Загальний обсяг кінцевого споживання енергії

Енергоємність української економіки в три-чотири рази вища за середні показники Європейського Союзу. Споживання енергії у промисловому й комерційному секторах становить понад 40% від загального обсягу споживання. Енергоефективність і раціональне використання енергоносіїв – це основні напрямки українського «зеленого» енергетичного переходу, який постійно є одним із головних пріоритетів українського уряду. Німеччина належить до країн із найвищим рівнем енергоефективності.

Україна
49.917
ktoe
Німеччина
226.982
ktoe

Україна: IEA 2017
Німеччин : IEA 2017

Викиди CO2 на душу населення

Україна й Німеччина взяли на себе зобов’язання щодо скорочення викидів діоксиду вуглецю та інших парникових газів, а також положень Паризької кліматичної угоди. Україна докладає зусиль щодо скорочення споживання первинної енергії та обсягу викидів СО2 до середнього рівня 27 країн Європейського Союзу. Union.

Україна
3.8
т CO2 на душу населення
Німеччина
8.2
т CO2 на душу населення

Україна: IEA 2017
Німеччина: IEA 2018

Обмін досвідом у сфері відновлюваної енергетики (виробництво електроенергії)

Німеччина є світовим лідером в енергетичному переході й готова поділитися своїм досвідом з Україною, а також підтримати її рекомендаціями щодо інтеграції відновлюваних джерел енергії у загальну систему електроенергетики й електричних мереж. З урахуванням сприятливих географічних умов для вітрової і сонячної енергетики на півдні країни уряд України активно працює над підвищенням частки відновлюваних джерел у загальному виробництві електроенергії.

Україна
8.7 %
Німеччина
42.1 %

Цілі чистої енергетики до 2050

Україна й Німеччина поставили перед собою амбітні цілі щодо енергетичного переходу. Україна має значний природний потенціал для «зеленого» переходу й абсолютно спроможна досягнути того, щоб до 2050 р. частка відновлюваних джерел у виробництві електроенергії становила 70%. Проміжна ціль – 25% до 2035 р. Німеччина планує, що до 2050 р. частка відновлюваних джерел у виробництві електроенергії досягне мінімум 80%, а до 2025 р. – 45%.

Україна
70 %
Німеччина
80 %

Про енергетичне партнерство

Німецько-Українське енергетичне партнерство (ЕП) запроваджує рамкові умови для політичного діалогу між Україною і Німеччиною у секторі енергетики, що дозволить покращити співпрацю з питань енергетики й захисту клімату.

Читати далі

Що ми можемо зробити для вас

[Translate to uk:] Illustration of two people in dialogue in a green environment

Підтримка політичного діалогу

Німецько-українське енергетичне партнерство – це платформа для підтримки міжурядового діалогу з питань енергетики. Ми готуємо зустрічі вищого рівня й сприяємо їхньому проведенню. Ми організуємо обмін досвідом між важливими інституціями Німеччини й України.

[Translate to uk:] Illustration of 2 people at a desk, talking with chat symbols above their heads

Сприяння обміну досвідом про найкращі практики

Ніхто не хоче повторювати помилок інших. Навчитися один у одного – це головна ідея німецько-українського енергетичного партнерства. Ми організовуємо й супроводжуємо делегації експертів. Ми готуємо практичні семінари й тренінги. І це все заради просування того, що вже існує – найкращих практик.

[Translate to uk:] Three people standing in a red/brown environment with palm trees

Об’єднати політику й бізнес

Ми будуємо мости між політикою і бізнесом, допомагаємо налагодити зв’язки з відповідальними за рішення особами й підтримуємо вас у тому, щоб вашу позицію почули в партнерстві країн.

[Translate to uk:] Illustration of a man and a woman with camera and microphone on the left conducting an interview with a man and a woman on the right.

Підсилення комунікації щодо енергетичного переходу

Чітка комунікація перетворює наміри на розуміння. Як посли енергетичного переходу ми розповідаємо про Energiewende по всіх каналах комунікації. Тут і там. Онлайн й офлайн.

«Підписання Заяви про Німецько-Українське енергетичне партнерство означає початок нового рівня діалогу між Україною і Німеччиною в енергетичному секторі»

Ольга Буславець
перша заступниця Міністра енергетики України

Основні етапи

Після декількох місяців підготовки обох сторін, у 2020 р. розпочалося офіційне енергетичне партнерство. З підписанням Заяви про німецько-українське енергетичне партнерство 26 серпня 2020 р., Німеччина й Україна зобов’язалися поглибити двостороннє партнерство й практичну співпрацю в енергетичному секторі.

04
April
2023
04 April 2023

Спільна заява про наміри між Урядами Німеччини та України про продовження дії та розширення Енергетичного партнерства

04
April
2023
04 April 2023

Німецький уряд запускає новий проєкт на підтримку децентралізованої відновлюваної енергетики в Україні

27
March
2023
27 March 2023

Візит української делегації до Берліну в рамках BETD 2023

01
December
2021
01 December 2021

Другий Німецько-Український енергетичний день: Cпільний внесок до декарбонізації енергетичних систем.

16
September
2021
16 September 2021

Справедлива трансформація: Друга місія спецпосланника Станіслава Тілліха в Україні

13
September
2020
13 September 2020 Підписання

Візит високоповажної делегації на чолі з держсекретарем Андреасом Файхтом до України

08
December
2020
08 December 2020

Перший Німецько-Український енергетичний день

Події

08 December 2020

1-й Німецько-Український енергетичний день

26 серпня 2020 року між Україною та Німеччиною була підписана Спільна заява про започаткування Німецько-Українського енергетичного партнерства, що стало початком нового рівня діалогу та співпраці між обома країнами у сфері енергетики.  1-й Німецько-Український енергетичний день, що відбудеться 8-го та 9-го грудня 2020 р. в онлайн-форматі стане першим публічним заходом, де будуть представлені напрями майбутньої співпраці, а також обговорюватимуться актуальні питання у сфері енергетики.

Німецько-Український енергетичний день – центральна щорічна подія в межах Німецько-Українського енергетичного партнерства, що об’єднає урядовців, представників бізнесу та експертного середовища обох країн з метою обміну досвідом і розвитку й поглиблення економічної та політичної співпраці.

1-й Німецько-Український енергетичний день проводиться за спільної ініціативи Федерального міністерства економіки та енергетики Німеччини (BMWi) та Міністерства енергетики України (Міненерго).

15 March 2021

Захід BETD “Чи закінчується ера вугілля? Структурні зміни для декарбонізованого майбутнього” 15 березня 2021 року

Під час віртуальної панельної дискусії в рамкахБерлінського діалогу 2021, присвяченого енергетичному переходу (BETD) представники п’яти країн обговорили варіанти поступової відмови від вугілля та обмінялися думками щодо викликів та можливостей енергетичного переходу.

У контексті міжнародних амбіцій, спрямованих на боротьбу із зміною клімату та зменшенням спалювання вугілля, п’ять високоповажних членів дискусій з ще залежних від вугілля країн обговорили можливості зменшення ролі вугілля у відповідних енергетичних системах. Дискусію відкрив Андреас Файхт, державний секретар Федерального міністерства економіки та енергетики Німеччини. До нього під час панелі приєдналися Насрул Хамід, міністр енергетики та мінеральних ресурсів Бангладеш, Франциско Хав'єр Лопес, державний секретар Міністерства енергетики Чилі, Вівек Кумар Деванган, заступник державного секретаря Міністерства енергетики Індії та Валентина Москаленко, радник прем’єр-міністра України.

Під час заходу доповідачі висловились щодо різних думок, представлених зацікавленими сторонами із громадянського суспільства, місцевої політики та бізнесу, які були показані у коротких відеокліпах. Більше 120 учасників відстежували обговорення щодо поступової відмови від вугілля з різних точок зору. Двогодинний захід висвітлив амбіції щодо декарбонізації в представлених країнах та продемонстрував інноваційні підходи для справедливого енергетичного переходу.

Модератором панельної дискусії стала Сандра Ретцер, керівник відділу програм фінансування департаменту Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ). Захід був проведений в рамках енергетичного партнерства Чилі та Німеччини, Індо-Німецького енергетичного форуму IGEF та Німецько-Українського енергетичного партнерства і відбувся як офіційна додаткова подія під час Берлінського діалогу 2021, присвяченого енергетичному переходу.

Контактна інформація для преси: Ольга Жук (zhuk(at)dena.de).

15
March
2021
Подій не знайдено

Медіа елементи

Брошура

Роль жінок у реалізації концепції енергетичного переходу

Завантажити PDF
Брошура

BMWK посилює підтримку України в енергетичному сек-торі

Завантажити PDF
Брошура

Німецько-Українське енергетичне партнерство

Завантажити PDF

Партнери

За ініціативою

Федеральне міністерство економіки й енергетики Федеративної Республіки Німеччина

www.bmwi.de

Головними завданнями Федерального міністерства економіки й енергетики є змінення соціальної ринкової економіки, розвиток інновацій на довгострокову перспективу й підсилення соціальних структур у Німеччині.

Міністерство енергетики України

http://mpe.kmu.gov.ua/

Міністерство енергетики України – це центральний орган виконавчої влади, який відповідає за реалізацію державної політики з виробництва електроенергії. Атомна енергетика й нафтогазова промисловість часто позначаються як паливно-енергетичний комплекс.

Відповідальні за реалізацію

Німецьке енергетичне агентство ҐмбХ (dena)

https://www.dena.de

dena – це німецький експертний центр з енергоефективності, відновлюваної енергетики й розумних енергетичних систем. Як «Агентство з прикладних питань енергетичного переходу» воно сприяє виконанню енергетичної і кліматичної політики. Діяльність dena охоплює усі сектори енергоспоживання.

Німецьке товариство міжнародного співробітництва (GIZ)

https://www.giz.de/en

Основною діяльністю GIZ є розширення міжнародної співпраці з метою сталого розвитку та міжнародного освітнього обміну. GIZ має понад 50-річний досвід роботи у різних галузях та працює у більш ніж 120 країнах світу.

У співпраці з

Федеральне міністерство довкілля, охорони природи і ядерної безпеки (BMU)

https://www.bmu.de/

Міністерство відповідає за реалізацію урядової політики з питань, вказаних у назві міністерства. Міністерство понад 30 років працює над захистом населення від забруднення довкілля і радіації, а також впроваджує раціональне й ефективне користування ресурсами.

Федеральне міністерство економічної співпраці й розвитку (BMZ)

http://www.bmz.de/de/index.html

Від початку заснування у 1961 р. Міністерство відповідає за питання, пов’язані зі сприянням економічному розвитку як у Німеччині, так і в інших країнах. Воно співпрацює з різними міжнародними організаціями з політики розвитку, включаючи Міжнародний валютний фонд, Світовий банк й ООН.

Німецько-Українська промислово-торговельна палата (AHK Ukraine)

https://ukraine.ahk.de/

Німецько-Українську промислово-торговельну палату (AHK Ukraine) було засновано в Києві у 2016 р. Відтоді вона підтримує своїх членів у веденні міжнародних бізнес-відносин і виступає важливою платформою для двостороннього діалогу з економічних питань.

EN